Atlas plemen hosp. zvířat

Kód: 000000029400101300
Neohodnoceno
320 Kč
Skladem (1 ks)
autor: Hans Hinrich Sambraus, EAN: 9788020904027

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vydavatelství: Brázda, 2006
296 str. s 260 bar. fotografiemi a 15 tabulkami
vázaná vazba, A5
Součástí kulturního dědictví jsou bezesporu i plemena hospodářských zvířat. Chovatelé jich u jednotlivých druhů zvířat vyšlechtili velké množství a na vzniku plemen se kromě kulturní vyspělosti projevovala i izolovanost či otevřenost různých území. Velká rozmanitost plemen je dána i rozmanitostí požadavků na užitkovost, které se v průběhu staletí velmi měnily, ale i rozmanitostí zálib chovatelů.
V tomto atlasu je zařazeno asi 60 plemen skotu, 60 plemen ovcí, 24 plemen koz, 80 plemen koní a oslů a 22 plemen prasat. Poskytuje tedy přehled o plemenech, jejichž stavy jsou vysoké a mají rozhodující produkční význam, ale i o plemenech méně známých, krajových či chovaných jako genové rezervy.
Každému plemenu je věnována 1 stránka s barevnou fotografií a doprovodným textem, který obsahuje kromě charakteristiky údaje o užitkovosti, historii vzniku plemene a jeho rozšíření.
Atlas přeložili z němčiny naši významní odborníci, kteří text doplnili a aktualizovali tak, aby odpovídal současnému stavu u nás.
Českým chovatelům se po dlouhé době dostává do rukou kniha, která poskytuje přehled o šíři genofondu jednotlivých druhů zvířat u nás i v dalších zemích.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: