Zahrada Evropy

Kód: NZM22
Neohodnoceno
310 Kč
Skladem (1 ks)
autoři: Zdeněk Novák - Roman Zámečník, EAN: 9788086874913

Detailní informace

Detailní popis produktu

ISBN: 978–80–86874–91–3
rok vydání: 2017
formát: 300 x 210 mm
počet stran: 261
vazba: brožovaná

Výstava Národního zemědělského muzea je jedním z mnoha výstupů projektu Kulturní krajina jako prostor pro společenskou reprezentaci a relaxaci vybraných aristokratických rodů v období od 17. do počátku 20. století (identifikační kód DF13P01OVV001). Výstava přibližuje hodnoty a dějiny Lichtenštejnských panství Lednice a Valtice, Zahrady Evropy, jež je od roku 1996 uznána jako součást kulturního dědictví lidstva.
Projekt byl zaměřen na výzkum kulturní krajiny a historických zahrad vybraných aristokratických rodů prostřednictvím dílčích cílů: Proměny zámku a parku Červený Dvůr v rámci panství Český Krumlov; Proměna krajiny na schwarzenberských panstvích Hluboká nad Vltavou a Třeboň mezi lety 1660–1930; Vývoj zámeckého areálu a krajiny panství Telč; Proměny zámeckého areálu v Jaroměřicích nad Rokytnou; Proměny zámeckého parku v Hradci nad Moravicí; Proměna kulturní krajiny na vybraném severočeském panství rodu Clam-Gallasů od 17. do 20. století; Krajina panství Lednice a Valtice jako prostor pro relaxaci a reprezentaci knížat z Liechtensteinu; Krajinářské aktivity rodu Chotků a jejich rodinné a společenské události v zahradách a parcích. Výstava zprostředkovává jeden z výsledků výzkumného cíle Krajina panství Lednice a Valtice jako prostor pro relaxaci a reprezentaci knížat z Liechtensteinu prezentací archivních pramenů vztahujících se k jedinečné krajinné infrastruktuře, která je dnes na celém světě známá pod názvem Lednicko-valtický areál.
Na území panství Lednice a Valtice byly zaváděny inovační způsoby aristokratických zábav (např. parforsní hon), které se odtud šířily po střední Evropě. Reprezentační role letního knížecího sídla v Lednici proto indukovala vybudování špičkové krajinné infrastruktury (voluptoáru) zahrnující obory, bažantnice, zámečky, parkově upravené plochy, dráhu pro jízdu klusáků apod., vše ztvárněné na špičkové funkční i umělecké úrovni a vrcholící v areálech zámků Lednice (divadla, míčovny, lázně, zahrady, oranžerie) a Valtice (divadlo, park).
Současně je uvedena výstava Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska prezentující dílčí výsledky výzkumného cíle Proměny krajiny na schwarzenberských panstvích Hluboká nad Vltavou a Třeboň mezi lety 1660–1930.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: