Hvězdná znamení mezi Prahou, Berounem a Plzní

Kód: MH032
Neohodnoceno
199 Kč
Skladem (5 ks)
autoři: Otomar Dvořák, Marie Holečková, EAN: 9788086720678

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vydáno 2014, Nakladatelství MH
1. vydání originálu: 2014
Počet stran: 125
Jazyk vydání: český
ISBN: 978-80-86720-67-8
Sledujeme domovní i jiná znamení, která lemují starou obchodní cestu z Prahy do Plzně, a nacházíme další podivuhodné hvězdné stopy, ať už v Ořechu u Prahy, na hradě Karlštejně, na skrytých hvězdárnách v Nižboru, Žebráku a Rokycanech, v uctívaných kamenných koulích záhadného původu a kamenných slunečních stélách podél cest.
Další z edice knih berounského nakladatelství M. Holečkové, v krásné grafické úpravě a s mnoha barevnými fotografiemi. Kniha byla vydána u příležitosti výročí 750 let od první zmínky o městě Berouně, a její hvězdné zaměření vychází z toho, že podle Berouna byla v těchto dnech pojmenována jedna z nově objevených planetek: Beroun-urbis. Sledujeme domovní i jiná znamení, která lemují starou obchodní cestu z Prahy do Plzně, a nacházíme další podivuhodné hvězdné stopy, ať už v Ořechu u Prahy, na hradě Karlštejně, na skrytých hvězdárnách v Nižboru, Žebráku a Rokycanech, v uctívaných kamenných koulích záhadného původu a kamenných slunečních stélách podél cest. Znovu se podíváme na keltské mince na stradonickém hradišti, na tajemství "krvavého vodopádu" a nepřístupného podzemí nižborského zámku, poznáme děsivou historii propastí v Českém krasu a objevíme pozoruhodné symboly města Plzně.
Velký podíl na vzniku knihy má nakladatelka Marie Holečková, která je nejen autorkou všech fotografií, ale tentokrát napsala téměř polovinu textů, do nichž vložila i řadu svých osobitých postřehů. Poetickým doslovem přispěl náš přítel a velký znalec historie českých měst Vladislav Dudák.
Názvy kapitol: Hvězdnými cestami; Po stopách bájných ořů; Berounskem známým i neznámým; Krajinou podsvětních bohů; Cestami černých krkavců; Z Berouna na jih Českým krasem; Město Beroun mezi hvězdami; Za zámky králů a knížat; Záhada kamenných koulí; Plzeň je nadosah;
Vydalo nakl. MH Beroun 2014, 125 stran, celobarevná s mnoha fotografiemi, foto Marie Holečková, doslov Vladislav Dudák, grafická úprava Lenka Marková
Zpráva z místního tisku: Starostka Berouna Šárka Edrlová a astronom Jiří Grygar pokřtili knihu Hvězdná znamení mezi Prahou, Berounem a Plzní, vydanou u příležitosti 750 let od první zmínky o městě Beroun, stylově – posypáním zlatými hvězdičkami. Hostem besedy v městské knihovně, kde se křest 14. ledna 2015 konal, byla také objevitelka planetky Berounurbi astronomka Lenka Kotková, která seznámila návštěvníky s historií objevu této „berounské planetky“.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: