Včelí produkty mýtů zbavené

Kód: BRAZDA-21
Neohodnoceno
175 Kč
Skladem (>5 ks)
autor: Dalibor Titěra, EAN: 9788020903983

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vydavatelství: Brázda, 2013
176 str. + 24 str. barevné přílohy
vázaná vazba, A5
med, vosk, pyl, mateří kašička, propolis, včelí jed
Knížka o včelách a jejich produktech – 2. vydání
Recepty na oblíbené perníky a jiné medové pečivo, nápoje s medem alkoholické (medovina, pivo) i nealkoholické, návody na výrobu svíček, využití pylu, mateří kašičky, propolisu a včelího jedu ve výživě i lidové medicíně. Zajímavosti o životě včel, vzniku , získávání a využití jejich produktů.
Autor do knihy zpracoval bohaté poznatky získané ve výzkumu, včelařské praxi i světové literatuře, o včelích produktech však uvádí však jen ty, které jsou spolehlivě ověřeny.
Včely opylují rostliny a lidem také poskytují po staletí známé a využívané produkty – med, vosk, pyl, mateří kašičku, propolis a jed.
Dalibor Titěra, dlouholetý pracovník Výzkumného ústavu včelařského v Dole a známý včelař, využil nové poznatky získané ve VÚVč i publikované ve světové literatuře a o včelích produktech napsal tuto příručku.
Zajímavě popisuje život včel a včelstva, ale především se věnuje jejich jednotlivým produktům – jak vznikají, jaké mají složení a vlastnosti, jaké jsou problémy s jejich kvalitou. Důležitou součástí jednotlivých kapitol jsou i konkrétní rady a postupy k jejich využití pro dobro člověka, uvádí však jen ty, které jsou spolehlivě ověřeny.
Recepty na oblíbené perníky a jiné medové pečivo ? nápoje s medem alkoholické (medovina, pivo) i nealkoholické ? návody na výrobu svíček ? využití pylu, mateří kašičky, propolisu a včelího jedu ve výživě i lidové medicíně ? zajímavosti o životě včel, vzniku , získávání a využití jejich produktů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: