Lamy a jejich chov

Kód: BRAZDA-35
Neohodnoceno
290 Kč
Skladem (>5 ks)
autor: M. Fantová, L. Nohejlová, EAN: 9788020904218

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vydavatelství: Brázda
počet stran: 104 str. + 24 str. barevné přílohy
brož. vazba, A5
Příručka určená zájemcům o chov lam poskytuje informace o možnostech jejich chovu u nás. Kromě základních informací o původu lam a podmínkách jejich života a chovu v zemích původu – vysokohorských oblastech Jižní Ameriky, řeší především základní otázky našich chovatelů – pořízení lamy, sestavení stáda, zařízení pro jejich chov (ustájení, pastviny), krmení a rozmnožování. Samostatná kapitola se věnuje vlně alpak (získávání, zpracování), také výcviku lam pro snadnější ovladatelnost či lamatreking. Důležité jsou i informace o zoohygieně a nemocech lam.
Zájem o chov lam se stále zvyšuje i v zemích mimo jejich původní domovinu, důvodem je nejen jejich vzhled, ale i užitek, který mohou chovateli poskytnout. Lamy pocházejí z drsných podmínek hor Jižní Ameriky a jsou to tedy velmi skromná zvířata, přesto u nich mohou naše podmínky vyvolávat strádání a onemocnění. Autorky proto do příručky shrnuly poznatky o jejich chovu ve snaze pomoci chovatelům postupovat tak, aby byla zvířata zdravá, spokojená a chovateli plnila jeho očekávání.
Kapitoly: Chov lam ve světě a u nás – Původ a druhová charakteristika – Chov lam v našich podmínkách – Základy výživy a krmení – Reprodukce lam – Vlnařská užitkovost – Další možnosti využití lam – Výcvik a využití cvičených lam – Zoohygiena v chovu – Zdravotní problematika – Organizace a sdružení chovatelů lam

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: