Průvodce péčí o psa

Kód: BRAZDA-37
Neohodnoceno
99 Kč
Skladem (>5 ks)
autoři: J. M. Evans, K. White

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vydavatelství: Brázda
počet stran: 272 stran, 37 obrázků, 42 tabulek
vázaná vazba
135 x 215 mm
Přehledná příručka renomovaných autorů nabízí celou řadu důležitých informací, které se týkají všech hledisek chovu psa a péče o něj. Je určena pro všechny, kdo mají rádi psy, zkušenými chovateli počínaje a majiteli nového štěněte konče.
Výběr psa, výživa a krmení, základní péče – Chování psa a jeho výcvik, řešení nezdarů a problémů – Zdravý pes, základy anatomie – Nemocný pes, nejběžnější nemoci – Jak o psa pečovat po ošetření veterinářem – Příznaky onemocnění
Přátelská a pohodová společnost psa může být neocenitelným psychickým povzbuzením a zdrojem uvolnění, pomáhá snížit stres vyvolaný dnešním stylem života. Psy potřebujeme více než dříve, ale potřebujeme psy řádně udržované – zdravé, dobře vychované, neobtěžující ostatní lidi a psy, kterých si jejich majitelé cení a chovají je do konce jejich dnů jako důležité členy své domácnosti.
Autoři knihy, kteří mají spoustu zkušeností s různými typy psů a psů si cení jako důležité součásti svého života, se chtějí s vámi podělit o znalosti získané v průběhu let a tak vám umožnit, aby vlastnění psa bylo co nejpříjemnější a nejvděčnější.
Výběr psa je osobní záležitost a je obtížně se mu detailně věnovat v omezeném rozsahu knihy, ale v knize jsou přesto stručné tabulky o výhodách a nevýhodách štěňat a starších psů, voříšků i psů s rodokmenem, zachráněných psů i psů vyřazených z chovu. Je důležité, aby správný pes získal správný domova tak, aby se mohl bez problémů začlenit do „smečky“. Tyto informace vám usnadní vybrat si psa, který vám bude co nejlépe vyhovovat.
V knize se seznámíte i se základy anatomie a fyziologie psa, se způsobem jeho myšlení, jak se učí a jak ho správným způsobem naučit přijatelnému chování, protože lidé nevědomky naučí své psy dělat věci, které by jejich psi dělat neměli!
Kapitola Co když je jedinečná, protože se na příznaky nemocí a zranění dívá očima laického majitele, a nabízí rady, co v takových případech dělat. Zabývá se i různými „poklesky“ v chování, ke kterým dochází i u těch nejlépe vychovaných psů (např. jak nejlépe uklidit po psovi nedobrovolně vyvrhnutý obsah žaludku, jak ho seznámit s novým kotětem apod.).
Naším přáním je, abyste si se psem užívali zábavu, proto je zařazen seznam činností, do kterých můžete svého mazlíčka zapojit. Tato kniha by se měla stát chytrým rádcem každého vlastníka psa, který vám i vašemu psovi pomůže užít si šťastný, život naplňující vztah.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: