Škola pro papoušky

Kód: BRAZDA-46
Neohodnoceno
240 Kč
Skladem (>5 ks)
autor: Greg Glendell, EAN: 9788020904348

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vydavatelství: Brázda
počet stran: 128 stran, 270 bar. obr.
vázaná vazba
165 x 220 mm
Autor, jeden z předních odborníků na oblast chování ptáků, radí jak co nejlépe pečovat o papouška jako společníka v domácím prostředí, aby se zabránilo různým problémům s jejich chováním. Detailně popisuje, jak postupovat při výcviku i překonávání problémů, jako je například křik, škubání peří, destruktivní návyky a agresivita.
Kniha je určena všem, kdo ve své domácnosti mají papouška, třeba jen tak pro potěšení, nebo jako společníka. Jejím účelem je poskytnout praktické informace, které jako majitelé papouška budete potřebovat k tomu, abyste byli schopni plně porozumět jeho chování bez ohledu na to, ke které skupině papoušků patří.
Kromě podrobných rad pro vybudování dokonalého vztahu s vaším opeřeným miláčkem budete v této knize zasvěceni do přirozeného chování papoušků i způsobu jejich života ve volné přírodě. Obsahuje podrobnosti o jejich „jazyku“, tedy hlasových a pohybových projevech, které tito ptáci používají, i o tom, jak si tyto typy chování přeložit do jazyka lidí. Jsou zde vysvětleny základy chování, a co víc, i tajemství toho, co papoušky motivuje projevovat celé to široké spektrum chování, které u nich pozorujeme. Kniha popisuje i problematické typy chování, jako například nervozita, agresivita, škubání peří, nadměrný křik a destruktivní jednání a vysvětluje příčiny těchto potíží, při jejichž pochopení je lze obvykle vyřešit s pomocí přirozené inteligence papouška.
V knize je kladen důraz na to, jak velký význam má nechat papoušky chované doma realizovat maximum jejich přirozeného chování i v zajetí. Pomohou vám i informace o tom, jak ptákům zpestřit jejich prostředí.
Chcete-li svého opeřeného kamaráda naučit mluvit, najdete v knize doporučení, jak podporovat používání slov a vět v jejich správném kontextu. Dále kapitoly o tom, jak dát do pořádku papouška po jeho návratu při úniku, i informace o tom, co dělat, když papoušek potřebuje první pomoc při ohrožení zdraví.
Kniha nabízí nový a neotřelý přístup k chovu papoušků, díky kterému můžete vy i váš papoušek získat ze společného vztahu daleko víc. Ptáci jsou fascinující tvorové a zejména papoušci mají jedinečné vlastnosti. Chovat papouška doma jako společníka je vskutku výsada a tato kniha se snaží, poskytnout vám zasvěcený pohled do jejich života, kde hlavní úlohu bude mít ten váš.
Kapitoly: Papoušci ve volné přírodě – Biologie papoušků – Život s papouškem – Různé skupiny papoušků – Pořizujeme si papouška – Poznáváme jejich chování – Výcvik papouška – Papouškův domov – Problémy s chováním – prevence a řešení – Když papoušek ulétne – První pomoc
Greg Glendell zasvětil papouškům celý svůj život. Jako amatérský ornitolog studoval v terénu podmínky stanovišť ptáků a reprodukční biologii ptáků britské fauny. Po promoci v oboru environmentálních věd, zahrnujících i studium chování lidí i živočichů, pracoval v oblasti ochrany přírody. Svého prvního papouška, amazoňana modročelého, si pořídil v roce 1986. Díky tomu se o tuto skupinu ptáků začal zajímat hlouběji. Dříve papoušky rozmnožoval, dnes se již však touto činností nezabývá. Má doma několik papouščích svěřenců, například žaka, amazoňany a papoušky žlutotemenné. Žije v Somersetu a působí jako jediný odborný poradce na chování papoušků na plný úvazek ve Velké Británii.Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: