Silná včelstva po celý rok

Kód: BRAZDA-15
Neohodnoceno
440 Kč
Skladem (>5 ks)
autor: Heinrich Gritsch, EAN: 9788020904089

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vydavatelství: Brázda
Překlad: Dalibor Titěra
176 stran
vázaná vazba, A5
V příručce se autor Heinrich Gritsch podrobně měsíc po měsíci zabývá pracemi a postupy, které se mu osvědčily pro dosažení opravdu silných včelstev, protože jenom silná včelstva mohou dát včelaři vysoký výnos medu. Mnoho ohlasů, které autor na knihu dostal, dokládá, že se z ní mohou přiučit nejen včelaři z náročných horských oblastí. Kromě popisu prací v jednotlivých měsících včelařského roku, které se autorovi osvědčily při chovu silných včelstev, jsou samostatné kapitoly věnovány metodice chovu matek a medonosným rostlinám. Text je bohatě doplněn autorovými barevnými fotografiemi.
Heinrich Gritsch včelaří s větším počtem včelstev už více než 30 let a přes 20 let působí i jako učitel včelařství. Určitou dobu byl také ředitelem včelařské školy v Imstu, šéfredaktorem časopisu Alpenländische Bienenzeitung a dlouhý čas předsedou včelařského spolku.
Zkušenosti, které v knize popisuje, sbíral třicet let. Za některé sám zaplatil „vysoké školné“, jiné získal od přátel–včelařů, poučení získával i na přednáškách a v kurzech, také v odborných knihách a časopisech.
Je také nadšeným fotografem, proto text doplnil vlastními barevnými fotografiemi z jeho kraje. Několik fotografií z této oblasti přidal i překladatel textu Dalibor Titěra.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: